ВИДЕО: Путин запеа и на нозе ги грена најпознатите холивудски актери – сите воодушевени

0
108


Официјалната интернет страница на рускиот претседател „Путин-20 години“ објави мноштво фотографии и снимки од животот на Владимир Путин, а кои го обележале неговиот приватен живот.

Така на страницата се најде и снимка од концертот на британскиот музичар Пол Мекартни на Црвениот плоштад на 24. мај 2003 година.

Рускиот претседател тогаш ја извел песната „Bueberry hill“, а во публика биле Ричард Гир, Сем Касел, Шерон Стоун, како и многу други познати уметници.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here