ВИДЕО: Почнавте да виткате подарок, но немате доволно украсна хартија – еден трик ќе ве спаси

0
123


Доаѓаат празниците, што значи дека е време за подарување подароци.

Без оглед дали станува збор за нечин роденден, Нова Година, слава или нешто друго, секој подарок мораме да го завиткаме во украсна хартија.

Меѓутоа, се случува погрешно да процениме колку хартија ни е потребна, и тоа кога е веќе доцна да набавиме уште.

На Твитер се појавила сјајна снимка која покажува што треба да направите во таа ситуација – суштината е само хартијата да ја свртите дијагонално.

Погледнете:

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here