Видео од дрон – Еве колку народ се насобра на митингот на Пендаровски во Ресен

0
856
loading...

Синоќа на плоштадот во Ресен, се оддржа собир на кој беше претставен претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски.

На социјалните мрежи е објавено моќно видео од дрон на кое може да се забележи големата заинтересираност на ресенчани со претседателскиот кандидат на власта:

Победнички Ресен!#ЗаедноНапред

Gepostet von Atanas Tabakovski am Samstag, 6. April 2019

loading...