Видео од архивите: Коби Брајант раскажува како ја запознал сопругата Ванеса

0
119


Легендарниот кошаркар Коби Брајант, кој загина прерано во хеликоптерска несреќа на 41 година, имаше само една голема љубов во животот – Ванеса Урбиета Корнехо Лејн.

Двјацата се запознале во 1999 година на снимањето на видеоспот за песна на Коби, кога тој уште не беше планетарно познат и сакал да се занимава и со музика. Тој имал 20, а таа само 17 години. Коби емотивно раскажува како се запознале и како ја граделе врската.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here