ВИДЕО: Несекојдневен чин на свадбата на пејачот на Гранд – дошол по невестата, но го чекал услов

0
176


Пејачот Љуба Перучица и неговата избраничка Катарина Колозеус денеска го изговорија судбоносното „да“, а прославата започна во домот на водителката.

Пејачот на Гранд тргна од родниот град Пожаревац по невестата, Пред семејната куќа се заиграло оро, а најсреќен во прославата бил дедото.

https://press24.mk/

Откако ја зема невестата, која кумот ја откупи со пати, младоженецот морал да потпише нешто слично на предбрачен договор.

https://press24.mk/

„Ги нема тие пари кои кумот може да ги плати. Прво да потпишеш договор па ќе ја дадеме невестата“, се ценкала деверушата.

https://press24.mk/

Катарина во бела венчаница со изразито длабоко деколте, додека Љуба е во црно одело и бела кошула. Парот цело време разменувал нежности, а од домот на Катарина се упатиле кон црква.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here