ВИДЕО: Луда забава на свадбата кај српскиот пејач – неговата колешка го фати бидермаерот

0
175


Катарина Колозеус и српскиот пејач Љуба Перучица си ветиле вечна љубов вчера на 10. откомври. Кога излегле од црквата Свети Јован Владимир младенците пуштиле два бели гулаби и се бакнале, а веселбата почнала веднаш после тоа.

Свечената прослава била организирана во ресторан во еден трговски центар, а после првиот танц новопечениот брачен пар си разменувал нежности како да нема никој во салата.

https://press24.mk/

Невестата бидермаерот го фрлила директно во рацете на колешката на својот сопруг, Александра Младеновиќ.

 

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here