ВИДЕО: Луда ергенска забава за синот на Цеца – Вељко се жени за 7 дена, а неговата мајка запеа за него

0
155


Вељко Ражнатовиќ, синот на српската фолк-пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, организираше ергенска вечер една недела пред свадбата.

Вељко, заедно со своите пријатели, но и со својата мајка се забавуваше до раните утрински часови.

Цеца во еден момент се фати за микрофон, е качи на столче и ги запеа своите хитови „Наговори“ и „Личиш на мога оца“, на воодушевување на присутните. Пејачката и нејзиниот наследник цело време се прегрнувале.

Во еден момент имало и огномет.

Погледнете снимка од ергенската:

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here