ВИДЕО: Колинда повторно се фати за микрофон – запеа за роденденот на лице обвинето за затајување данок

0
150


Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, која официјално започна борба за нов мандат, запеа на роденденот на 64-от роденден на Милан Бандиќ, обвинет за затајување данок.

Снимката ја објавил Никола Грмоја на Фејсбук.

-Претседателката Колинда Грабар Китаровиќ, која за нов мандат се бори со најава за борба против корупцијата, со песна го честиташе роденденот обвинетиот Милан Бандиќ, Ништо друо не очекував кога лице кое е бегалец од хрватското правосудие организира прослава на роденден – напишал тој во опис на видеото.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here