(ВИДЕО) Каков сочен бугарски на Милошоски, каква перфектна елоквентност и дикција?!

0
174

Каков сочен бугарски и каква перфектна дикција на еден од дежурните критичари на надворешните политики на државата, поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски?! Мора да признаеме дека доста мелодично звучи, да не знаеме за кого се работи веројатно ќе помислевме дека му е мајчин?!

Инаку, видеово се појави на социјалните мрежи како прописна честитка до македонските граѓани по повод вчерашниот 5 мај – Денот на македонскиот јазик!

Ама битно, јазикот не го даваме! blob:https://www.facebook.com/1568f987-d969-4ea5-81bc-36dea3523b4b

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here