ВИДЕО: Игор Џамбазов со препорака за здрав живот – „Секој петок урми јади“

0
98


Македонскиот актер Игор Џамбазов со секоја своја објава на Инстаграм успева да ја засмее македонската јавност.

Овој пат тој откри што треба да се јаде за да се биде витален и здрав.

„Урмата е најздравото овошје на светот. Ја викаат уште и пустински леб или овошје на боговите“ – вели во објаснувањето на својата викенд мени препорака шоуменот и потенцира:

„Се јаде само во петок. Мојата животна теза стана секој петок урми јади…“ – раскажува Џамбазов.

Слушнете:

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here