ВИДЕО: Го прослави 102 роденден, а кога сакаше да ги дувне свеќичките и падна вилицата

0
174


Баба по име Луис Бонито е доказ дека староста нема врска со годините. Оваа супер бабичка наполнила 102 години, но и понатака е насмеана и млада во духот.

На нејзиниот роденден се собрале неколку најблиски, а по испеаната песна и замислената желба заедно со нејзините ќерки, таа се обиде да ги дувне свеќичките на тортата, но и се случи мала „несреќа“

Имено и испадна протезата, а оваа случка ги насмеа сите па и славеничката.

Иако можеби видеото е малку старо, деновиве повторно се споделува на социјалните мрежи.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here