(ВИДЕО) Бејл не е во којзнае каква форма, ама не простува вакви грешки

0
69
loading...

Не требаше многу време на почетокот од второто полувреме Реал Мадрид да го отвори резултатот во Рим.

Киксираше голманот на домашниот тим Олсен кој не дегажираше како што треба, но еден од неговите соиграчи направи уште поголема грешка, асистирајќи му на Герет Бејл кој потоа ја смести топката во мрежата на Рома.

loading...