Вака ќе се облекуваме оваа пролет!

0
108


Шарен е изборот што го имаме од дизајнерите за следната сезона, така што секој ќе може да пронајде нешто што сака. Оваа сезона е целосно со предимензионирани облици и истакнување преку живописни бои и впечатливи парчиња облека.

Модната прогноза вели дека оваа година фокусот ќе биде на преголемите ракави, џебовите и многуте детали.


Силни бои

https://www.kafepauza.mk/

Најмногу ќе се носат портокаловата, белата, жолтата, тиркизната, сината, црвената, беж бојата и црната.

Кратки здолништа

Враќање на неочекувани трендови: Вака ќе се облекуваме оваа пролет!

Иако на многу дами нема да им се допадне, но ултракратките модели на здолништа ќе може често да се видат на улиците оваа пролет.

Светки

Враќање на неочекувани трендови: Вака ќе се облекуваме оваа пролет!

Оваа сезона светките ќе се носат и во текот на денот. Колекциите на водечките дизајнери се преполни со ваквите модели.

70-тите се враќаат

Враќање на неочекувани трендови: Вака ќе се облекуваме оваа пролет!

70-тите години се сметаат за една од најмодерните години, па дури и денес дизајнерите ја црпат својата модна инспирација од тој период. Сако-палтата што тогаш биле во тренд се враќаат на модната сцена.

Плетени чанти

Враќање на неочекувани трендови: Вака ќе се облекуваме оваа пролет!

Чантите што најчесто ги среќаваме на плажа ќе бидат голем хит оваа пролет.

Предимензионирани ракави

Враќање на неочекувани трендови: Вака ќе се облекуваме оваа пролет!

Предимензионираните ракави се апсолутен хит што нема да се повлече од модната сцена.

Монохроматски стил

Враќање на неочекувани трендови: Вака ќе се облекуваме оваа пролет!

Стилизирањето од глава до пети во иста боја е моден хит.

Тропски принт

Враќање на неочекувани трендови: Вака ќе се облекуваме оваа пролет!

Трендот што потсетува на лето и радоста ќе биде во тренд. Цветовите се она што жените најмногу ќе го сакаат.

Фармерки со трегери

Враќање на неочекувани трендови: Вака ќе се облекуваме оваа пролет!

По неколку години, фармерките во комбинација со трегери се повторно во мода.

Можеби сакате да дознаете и дека хеланките се враќаат во мода: Следете го ова правило за да не направите погрешна комбинација.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here