Британскиот принц негира поврзаност со обвинувањата на жртвите на Епстин

0
155


Лондон, 17 ноември 2019 (МИА) – Британскиот принц Ендру првпат во интервју за BBC одговори на прашања во врска со осудениот педофил Џефри Епстин, во кои призна дека било грешка што престојувал во неговата куќа.

Во едно од ретките интервјуа синоќа, принцот Ендру категорично ги отфрли обвинувањата дека имал сексуални односи со Американката Вирџинија Робертс, која го обвини за сексуална злоупотреба во време кога била малолетна.

Таа тврди дека тоа се случило трипати во 2001 и 2002 година кога имала 17 години – во Лондон, Њујорк и на приватниот остров на Епстин во американските Девствени Острови.

http://kajgana.com/

-Тоа не се случи. Јас категорично можам да ви кажам дека такво нешто не се случило, изјави принцот Ендру, истакнувајќи дека не се сеќава дали некогаш ја сретнал неа.

Принцот Ендру со месеци е под притисок поради врските со Епстин, 66-годишен американски финансиер, кој, откако беше обвинет за сексуално злоставување малолетни лица, се самоуби во август во затвор во Њујорк.

Во 2010 година, принцот Ендру, третото дете на кралицата Елизабета Втора, беше фотографиран како шета со Епстин во парк, две години откако финансиерот беше осуден за подведување малолетничка.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here