Боки 13 побара изземање на Русковска, тврди дека имал докази против неа за корупција

0
100


Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 на денешното судско рочиште кажа дека имал несоборливи докази за криминал поврзан со корупција на обвинителката Вилма Русковска вреден четири милиони евра. Поради тоа, побара нејзино изземање од „Рекет“.

Јовановски не образложи за што станува збор, и побара совет од судијката Васка Николовска Масевска каде и како да поднесе пријава за тоа. Кажа дека се обратил до обвинитекството, но таму го пренасочиле на судот.

Судијката Николовска Масевска му одговори дека сè што има како пријава и докази треба да ги достави во обвинителството.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here