Богдана највеќе и верува на свекрвата- не сака да плаќа дадилка, има кој да го чува бебето

0
91


Сопругара на Вељко Ражнатовиќ, Богдана ужива во трудничките денови, а сите се грижат за неа посебно нејзината свекрва Цеца која едвај чека да пристигне внукот.

Имено Богдана не крие дека свекрвата и сопругот во се и помагаат, а има најголема поддршка од нив двајца, па затоа и не нѐ чуди фактот дека не сака помош од никој за чување на бебето освен од Цеца.

-Цеца за Богдана веќе ангажираше нутриционисти и готвачи кои ќе се грижат за неа и ќе се потрудат се да помине во најдобар ред, меѓутоа Богдана инсистира таа да и биде поддршка околу се друго.

Таа сака Цеца да се прашува за се, па нагласила и дека не сака дадилка и дека во Цеца има најмогу доверба, а тука се и Лидија и Анастасија, па нема потреба детето некој друг да и го воспитува. Богдана рекла дека Цеца веќе одгледала две деца, а Лидија има веќе 4, а тука се и нејзините сестри и мајка , па покрај сите нив не и треба дадилка- открива извор близок до семејството.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here