Барса ќе се фокусира на млади играчи во јануари

0
137


Барселона планира да потроши 75 милиони евра на нови играчи во зимскиот преоден рок.

Приоритет во подновувањето на каталонскиот клуб им се дава на играчите под 25 години кои можат да се развијат. Ќе се користат и средства од продажба на фудбалери.

 

 

Раководителите на Барселона разговарале и за иднината на играчот од средниот ред Филипе Кутињо, кој игра на позајмица во Баерн (Минхен).

http://kajgana.com/

Шпанците не веруваат дека тој ќе остане во Германија, но тие не се подготвени да го продадат за помалку од 100 милиони евра.

Оваа сума се очекува да ја добијат следното лето, откако интерес покажаа и неколку англиски клубови.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here