• Дома
 • Спорт
More

  Барса на колена во Билбао, Атлетик го слави Адуриз! (ВИДЕО)

  Барселона загуби на гостувањето кај Атлетик Билбао со 1-0 со погодок примен во 89. минута од натпреваорт, ремек дело на Адуриз.

  Барселона киксираше уште на стартот од сезоната, на натпреварот на кој не настапи Меси поради повреда загубија од Атлетик Билбао.
  Каталонците ја имаа иницијативата, но не успеаа ниту еднаш да ја затресат мрежата на Симон во текот на 90 минути.
  Клучниот момент се случи на минута пред крајот на регуларните 90 минути кога по асистенција на Капа, Адуриз на спектакуларен начин со ножички даде гол за победа на Атлетик Билбао со 1-0.
  Херојот на Билбао, Адуриз во игра влезе во 88. минута од натпреварот.

  Recent Articles

  Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски

  Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски од функцијата. Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот суд и судија...

  Ова се новите цени на горивата

  Регулаторна ги објави новите цени на горивата – цената на 95-октанскиот бензин се намалува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за...

  Заев: Легитимно е да се бара, но сега има поважни работи од избори

  Премерот Зоран Заев очекува на вечерашната лидерска средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да биде покажана одговорност и да се направи обид за...

  Обвинителството бара 12 години затвор за поранешниот албански прв полицаец

  Обвинителството за тешки кривични дела побара 12 години затвор за поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири. Поради согласнот на судот за скратена судска постапка...

  Ce*c исповед на студентка од Белград

  “Се доселив во таа зграда на 19 години, кога започнав да студирам. Не помина многу, запознав неколку комшии и нешто се случи во тоалетот,...

  Related Stories

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox