Баерн подготвен да го продаде Боатенг за пет милиони евра

0
105


Дефанзивецот на Баерн, Џером Боатенг, најверојатно ќе го напушти клубот.

Клубот од Минхен е подготвен да се збогува со 31-годишниот играч за пет милиони евра, објавија германските медиуми.

За Боатенг заинтересирани се лондонските екипи Арсенал и Тотенхем.

„Топчиите“ веќе започнаа преговори во врска со трансферот на дефанзивецот.

http://kajgana.com/

Оваа сезона, Боатенг учествуваше на 14 натпревари во сите натпреварувања. Тој игра за Баерн од 2011 година. 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here