Багет чантите се апсолутен моден хит оваа сезона

0
141


Последните две сезони старите трендови се враќаат во мода, па нема да ве изненади фактот што во мода се враќа и багет чантата која го достигна врвот на популарноста во серијата „Сексот и градот“.

Оваа чанта е додаток што претставува таен зачин на секоја модна комбинација. Добриот избор на чанта може да ја трансформира целата ваша облека, од секојдневните комбинации до луксузната облека за специјални пригоди. Парчињата облека може да бидат исти, доволно е само да ги замените чантата и чевлите и да добиете сосема нов аутфит.


Оваа сезона дефинитивно во мода ќе бидат багет чантите, дизајнирани пред точно 22 години од страна на Силвија Вентурини Фенди за истоимената италијанска модна куќа. Оваа чанта достигна планетарна популарност по серијата „Сексот и градот“ во којашто Кери Бредшо брилијантно ја комбинираше со скоро секоја облека.

На почетокот на оваа година, многу модни куќи го дизајнираа овој популарен модел на чантa, а во моментов багет чантата е најпопуларното парче што можете да го најдете скоро секаде.

Погледнете и какви фармерки ќе бидат модерни оваа есен.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here