Атлетико Мадрид нуди 40 милиони евра за Ракитиќ

0
160


Играчот од средниот ред на Барселона Иван Ракитиќ би можело да ја продолжи кариерата во Атлетико Мадрид.

Според „Mувистар +“, раководството на Атлетико Мадрид е подготвено да го купи хрватскиот репрезентативец во јануари за 40 милиони евра.

Ракитиќ размислува за различни опции во кариерата поради неговата мала минутажа во Барса.

Триесет и едногодишниот играч од средниот ред играше на седум натпревари од Ла Лига оваа сезона, но нема поминато ни 90 минути на теренот.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here