Американски авион исфрли керозин врз деца во школски двор во близина на Лос Анџелес

0
106


Екипажот на патничкиот авион на американската авиокомпанија Delta Air Lines исфрли керозин во училишен двор во градчето Кудахи во близина на Лос Анџелес.

Исфрлањето керозин беше поради принудно слетување на авионот Боинг 777 на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес.

Керозинот бил исфрлен врз главите на децата кои играле во училишниот двор вчера претпладне по локално време.

Над 40 лица биле повредени во инцидентот од кои седумнаесет деца имале мали повреди, но ниту едно не е хоспитализирано. 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here