Избор на редакцијата

„Ми дава пари колку сакам, а само ги сака моите стапала“ – девојка сосема спонтано си нашла спонзор

Ејми Вилијамс е 21-годишна студентка од Гласгов која сосема случајно пронашла спонзор. На Твитер напишала дека нема доволно пари и дека ѝ треба...

Пингвин патува 8,000 километри за да го види својот спасител

Секоја година, Џинџин доаѓа во дворот на една куќа која се наоѓа на плажа во Бразил. Малиот пингвин го посетува човекот кој му...

ФОТО: Џенифер Анистон си направи Инстаграм профил и објави фотографија со нив

Холивудкста актерка Џенифер Анистон им се придружи на многу познати личности и конечно направи профил на Инстаграм. -Сега сме „пријатели“ на Инстаграм. Здраво Инстаграме...

Мицкоски: Изборите се неминовни, за персонални решенија не разговаравме

Скопје, 20 октомври 2019 (МИА) – Предвремените избори се неминовни по она што се случуваше во земјата, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската...

Хороскопски знаци што најмногу изневеруваат

Додека поединци тоа го прават бидејќи сакаат да се во центарот на вниманието, други се склони кон тоа да ја обноват врската со...

12 лесни начини на кои можете да помогнете во зачувување на природата

За зачувувањето на нашата околина не се доволни малите промени кои може да ги направиме сите, но тие секако ќе помогнат во процесот....

По 40 години Иранките за првпат ќе смеат на стадион

Иранките по четири децении чекање денеска повторно ќе можат да влезат на фудбалски натпревар во стадионот во Техеран, откако ФИФА се закани дека...

ФОТО: Надал се жени утре – први фотографии од местото на кое ќе биде свадбата

Рафаел Надал ќе се ожени утре на Мајорка со својата дологодишна девојка Марија Франсиско Парело која шпанските медиуми ја нарекуваат Чиска. Славниот тенисер на...

Џем од круши со шампањ: Магична есенска комбинација

Зарем не звучи привлечно оваа неодолива комбинација? Ова е новиот џем што ќе заземе почесно место во вашата кујна. Потребни состојки: 30 круши 1 килограм шеќер 1,5...

Одберете една карта и прочитајте важна порака за вашиот живот

Не размислувајте многу. Едноставно одберете ја картата што прва ќе ви падне во очи и прочитајте го значењето во продолжение. Ќе се изненадите...

Нови новости

Трикови за полесно чистење кои ги користат нашите баби

Нашите баби немале избор на производи за чистење на домот, па затоа биле принудени да се снаоѓаат и да чистат со намирници и...

Тешки два бода за шампионот МЗТ Скопје на гостувањето кај Кожув

Гевгелија, 12 октомври 2019 (МИА) – Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром со победа ја стартуваше одбраната на титулата, откако вечерва во Гевгелија...

Откако се појави со сунѓери на задникот, овој пат повторно и се смее целиот регион на Дара Бубамара

  Фановите на големо зборуваат дека пејачката е навлечена на лошиот фотошоп па никој не и верува на нејзините фотографии. Откако неодамна пејачката стана хит...

Што носи полната месечина во Овен?

Во недела, на 13-ти октомври, се појавува полната месечина во Овен, која со себе носи големи промени за сите знаци во Зодијакот. Нè...

Бидете во тек со најновите новости

Во тренд

Хорор сцена: Љорис скрши рака и прими гол

Брајтон ги победи Тотенхем со 3:0, но резултатот не беше најголемата штета за „петлите“ на средбата на стадионот „Амекс“ во првиот натпревар од...

Малку морничаво: Хуманоиден робот кој може да изгледа исто како вас

Руска компанија започна со производство на хуманоидни роботи со уникатен изглед, роботот може да изгледа исто како вас и да ги имитира вашите...

Што носи полната месечина во Овен?

Во недела, на 13-ти октомври, се појавува полната месечина во Овен, која со себе носи големи промени за сите знаци во Зодијакот. Нè...

Легендарниот Versace фустан конечно се продава: Има кој да го купи, но ретко кој може да го носи

Фустанот на модната куќа Versace што латино ѕвездата Џенифер Лопез го носеше на доделувањето на наградите Греми во 2000 година е едно од...

Омилената боја за боење на вашето дете открива многу за неговиот карактер

Експертите тврдат дека изборот на бојата што доминира на детските цртежи може многу да открие за карактерот на вашите најмали. Ако досега не...

Оваа сезона на Скорпиите ќе биде најдобра за следниве 3 хороскопски знаци

Секоја хороскопска сезона со себе носи нешто уникатно. Сезоната на Скорпии ќе биде најдобра за сите кои се родени во хороскопските знаци Рак,...

Марк Закерберг се сретна со Макрон: Оптимист сум за Фејсбук

Главниот директор на Фејсбук, Марк Закерберг по разговорот со францускиот претседател Емануел Макрон изрази оптимизам во врска со законодавството за социјалните мрежи. Закерберг на...

Забава

Повеќе ништо нема да биде исто: Фејсбук воведува големи промени – корисниците изненадени

Марк Цукерберг најави големи промени на популарната друштвена мрежа во текот на годишната Фејсбук конференција Ф8. Како што сам истакна, ова се можеми...

ФОТО: Со години го нема на сцената – Раперот се здебели 10 килограми

Раперот Куртиш Џексон познат како 50Cent со години го нема на екраните и не создава нови хитови, а годините го смениле целосно. Иако освен...

Здравје и Фитнес

Одберете една слика и дознајте ја вашата духовна порака

Понекогаш сè што ни е потребно во животот е малку водство. Одберете една слика со цел да ја добиете вашата духовна порака која...

ФОТО: За ова Кајмакоски се подготвуваше и ги покажа лакираните нокти – вистински профсионалец

Фотографијата на која пејачот Даниел Кајмакоски изгледаше како да покажува двоглав орел предизвика бура реакции во јавноста, особено во Србија. Неговата цел беше...

Последни вести

Сè што е погрешно со „Dark Phoenix“

„Dark Phoenix“ е финалниот филм од X-Men серијалот и продолжение на „X-Man: Apocalypse“. Cinema Sins во најновото видео од серијалот „Сè што е...

Џенифер Анистон покажа како изгледа без фотошоп и доби 5 милиони лајкови

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон се реши да им покаже на фановите како изгледа на едно снимање пред да настанат совршените , фотошопирани фотографии...

Маж се самозапали пред УНХЦР во Женева

Женева, 23 октомври 2019 (МИА) – Пред Канцеларијата за бегалци на Обединетите Нации во Женева денеска во знак на протест се самозапали еден маж. Според...

Никола Којо: Не мислам да ја поминам староста овде, ниту моите деца да ги проголта црнава дупка

Никола Којо, познат српски актер, ја шокираше јавноста кога рече дека има намера наскоро да ја напушти Србија. Тој го изјавил ова за порталот...

Оваа сезона на Скорпиите ќе биде најдобра за следниве 3 хороскопски знаци

Секоја хороскопска сезона со себе носи нешто уникатно. Сезоната на Скорпии ќе биде најдобра за сите кои се родени во хороскопските знаци Рак,...

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

Скопје, 23 октомври 2019 (МИА) – Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат...

Едноставен трик за да не ви поцрнат компирите

Кога подготвуваме оброк, имаме многу состојки кои треба да се исечкаат, разни намирници кои треба да се маринираат и слично. Последното нешто што...

Заев: Најавата за вонредна резолуција на ЕП ќе ни ја врати мотивацијата

Скопје, 23 октомври 2019 (МИА) – Премиерот Зоран Заев смета дека најавата за вонредна резолуција на Европскиот парламент со која повторно ќе се побара...

Карлеуша од ден во ден се попровокативна: Во тигрест костим се пофали дека ослабела (фото)

Јелена Карлеуша ја доведе линијата на телото до совршеностo и гордо ја покажува. На снимањето на новата емисија на „Ѕвездите на Гранд“, поп-пејачката се појави...

4 причини зошто би требало да пиете обично црно кафе

Ако сте како повеќето луѓе, тогаш вашата способност нормално да функционирате во текот на денот многу зависи од вашето утринско кафе. Кафето не...